cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Skoda Ovtavia I i radio AT-6666
mklos
Koleżanki i Koledzy!

Jestem szczęśliwym posiadam radyjka Anytone AT-6666 i mobila Skoda Octavia I. Mam pustą półkę na radio, więc chciałbym ją wykorzystać. Zastanawiam się jak podłączyć się zasilaniem do instalacji samochodu. Potrzebne 12A. Jakieś sugestie? Bezpiecznik od zapalniczki?
 
pawel1201
Zapalniczka lubi siac. Najlepiej do + od zaplonu albo do aku bezposrednio, jak masz instslacje gazowa sekwencyjna to ona tez lubi siac
SQ6SEE
 
jaro
ciągnij do akumulatora bezpośrednio tak jak kolega pisze wyżej ,będziesz miał święty spokój nic dziwnego nie będzie siało ,ja miałem podłączone pod bezpieczniki i gdy opuszczałem i podnosiłem szyby elektryczne to tak siało że nie dało się słuchać radia Z przymrużeniem oka
 
161BD384
od zapalniczki
 
KptTygrysek
Zdecydowanie prosto do akumulatora oczywiście przez bezpiecznik.
A siać to i tak będzie ;-)
 
Zibi 01
Minus do masy wozu,a biegun dodatni do głównych kabli zasilających bezpieczniki czyli między Baterią a bezpiecznikami lub jak chłopaki piszą,bo mają racje - bezpośrednio dopiąć grubszy kabel do akumulatora.Jeszcze jedno spostrzeżenie. Piszesz , o potrzebie wyciągnięcia aż 12A !!!! To strasznie dużo!!!! Zapalniczka z reguły podaje jedynie 12V/5A Nawet mój zasilacz w panelu przednim podaje 5 do 10A a dopiero tylne wyjście podaje 30A . Co to za CB-Radio masz skoro np. Mój President Grant 2 w aucie podczas nadawania nie pobiera więcej niż 1,5A????
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: